REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
SON DAKİKA

Kokos Sosyete

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

UİKAD “Bana İşini Anlat” programının bu haftaki konuğu INC kozmetik Erkan İncesu oldu

Uluslararası İş Kadınları Derneği “UİKAD” Bana İşini Anlat projesi kapsamında iş insanları ile buluşmaya devam ediyor. UİKAD Bana İşini Anlat programının bu haftaki konuğu INC Kozmetik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan İncesu oldu
Programda Arzu Yılmaz’ın tüm sorularına içtenlikle cevap veren Erkan İncesu kendisine sorulan tüm sorulara içtenlikle cevap verirken sektörün merak edilenlerine de açıklık getirdi.
Arzu Yılmaz : Erkan İncesu kimdir? Sizi biraz tanıyabilir miyiz?
Erkan İncesu : 1989 doğumluyum. Aslen Bitlis Ahlatlı’yım. Kozmetik sektöründe 15 yıllık bir deneyim ve birikime sahibim. Kozmetik üzerine birçok mağazamız var ve bunun yanında sektörümüzde toptancılıkta yapıyoruz. Yurt dışından ithal ettiğimiz büyük markaların ürünlerini iç piyasada tedariğini sağlamaktayız.
Arzu Yılmaz : Çok geniş bir ürün yelpazesinde hizmet veriyorsunuz. Bunu hakkında biraz bilgi verir misiniz?
Erkan İncesu : Kozmetik alanında INC Kozmetik olarak hem kadınlar için hem erkekler için aklınıza gelen tüm ürünleri sunabiliyoruz. Bunun yanı sıra ABD’den ithal ettiğimiz Unisex olarak tabir edilen bir ürünün tüm Türkiye satışını da yapıyoruz.


Arzu Yılmaz : Edindiğim bilgilere göre kendi üretiminizde var değil mi? Bunun hakkında kısaca bizi bilgilendir misiniz?
Erkan İncesu : Şu an dünyada bir ilk olan boya fabrikası diye adlandırdığımız dünya markası olan LG ile birlikte geliştirdiğimiz kuaförlerimizin hata payını ortadan kaldıran saç boyasının rengini tam oranda tespit eden boya rengini tespit eden ve o boyayı hazırlayan Che Color isimli bir makinayı kuaförlerimizin hizmetine sunduk. Bu cihaz yaklaşık 30 bin formülasyon elde edebiliyor ve aynı zamanda yapay zeka ile de çalışmaktadır.
Arzu Yılmaz : Bu makine önemli bir buluş diyebiliriz o zaman. Biraz daha bu makine hakkında bilgi verebilir misiniz?
Erkan İncesu : Bu makinayı LG ile işbirliği yaparak sadece Türkiye’ye değil aynı zamanda dünyaya kazandırdık. Kuaförlerimizin işlerini çok kolaylaştıracak bir makine. Yapay zeka ile çalışıyor olması da çok büyük önem taşıyor. Artık tüm dünya yapay zeka sistemi ile çalışan makinalar üretiliyor. Türk kuaförlerine de böyle bir makinayı sunmuş olmaktan büyük bir onur ve gurur duyuyorum.
Arzu Yılmaz : İthal ettiğiniz ürünler hakkında da kısa bilgiler alabilir miyiz?
Erkan İncesu : Evet Amerika’dan ithal ettiğimiz içerisinde sülfat ve parabon içermeyen saç bakım ürünlerimiz var. Her saç tipine göre farklı ürün dalımız değişiyor. Profesyonel olarak kuaförlerimize sunduğumuz ve kendilerinin de müşterilerine satışını yaptığı saç bakım ürünleri.


Arzu Yılmaz: Kendi oluşturduğunuz markalar da var mı? Ve bunlar hakkında kısa bir açıklama yapar mısınız?
Erkan İncesu : INC Kozmetik olarak Çhe Pex diye adında bir markamız var. Amerika’dan ithal ettiğimiz Çin markamızın formülasyonlarıyla üretilmiş bir ürün.

Arzu Yılmaz : Size özellikle sormak istediğim bir sorum olacak. Merdiven altı diye tabir edilen yerlerde üretilen kozmetik ürünleriyle de mücadele ediyorsunuz değil mi? Zira kozmetik sağlık açısından çok önemli bir ürün yelpazesini barındırıyor. Tüketicinin nelere dikkat etmesi gerekiyor?
Erkan İncesu : Türkiye’ye yasal yollardan çok az sayıda ürün geliyor veya ithal ediliyor. Bu ürünler sınırlı sayıda geldiği için bazı kişiler bu ürünlerin taklitlerini merdiven altı tabir edilen yerlerde yapıyor ve bu ürünler halka satılıyor. Bu konuda büyük firmaların ciddi bir mücadelesi var. Bizim tarafımızdan da geliştiriken bir takip sistemi sayesinde bizim satışını yaptığımız ürünleri takip edebiliyor ve yasal olmayan yollardan bu ürünü merdiven altında yapan firmalar hakkında yasal işlemlerin yapılması için müracaatlarımızı yapıyor ve bu ürünleri piyasadan toplatıp bu ürünleri yapan ve satan kişiler hakkında yasal işlemler yaptırıyoruz. Tüketicilerimizi bu konuda ciddi olarak uyarabileceğim bir konu var. Satın aldıkları ürünlerin batch kodları vardır. Bu kodu sorgulatabilirler. Veya hiç mağduriyet yaşamak istemiyorlarsa satın almak istedikleri ürünleri bu ürünlerin üreticisi veya satıcısı olan e-ticaret sitelerinden online olarak sipariş edip temin edebilirler.


Arzu Yılmaz : Son dönemlerde halkımız e-ticaret sitelerinden ürün sorgulamadan direk alışveriş yapıyorlar. Özellikle kozmetikte saç bakım ürünlerinde bu biraz daha yoğun yaşanıyor. Bu konuda düşünceleriniz nelerdir?
Erkan İncesu : Özellikle saç bakım ürünlerinde o ürünü alacak vatandaşlarımızın önce ürünün siparişini vermeden bu işin uzmanlarının veya kendi kuaförlerine saç analizlerini yaptırarak kendisine en uygun ürüne yönlendirmeleri daha doğru olur. Bilinçsizce alınan bir ürün saçların dökülmesine, cildi tahriş etmesine ve hatta hatta ciddi sağlık sorunlarına yol açabileceği gerçeğini unutmamaları gerekiyor.
Arzu Yılmaz : Son dönemlerde erkeklerde kozmetik ürünlerine yoğun ilgi göstermeye başladı. Siz INC Kozmetik olarak erkeklere özel ürünleri geniş yelpazenizde barındırıyorsunuz diye düşünüyorum.
Erkan İncesu : Mağazalarımızın tamamı hem bayan hem erkekler için akla gelebilecek tüm ürün yelpazesini sağlamaktadır. Aynı zamanda yurt dışından da erkekler için kozmetik ürünleri ithal edip ülkemizde bizimle çalışan ve çalışmak isteyen kurumlara da bu ürünleir tedarik ediyoruz.
Arzu Yılmaz : Bu keyifli sohbet için Erkan bey size teşekkür ediyoruz. Son olarak söylemek istediğiniz bir şey var mı?
Erkan İncesu : Özellikle merdiven altı tabir edilen yerlerden ve bunların ürettikleri kozmetik malzemelerinden uzak durmalarını rica ediyorum. Bilinçli bir tüketici olarak bir ürünü satın almadan önce küçük bir araştırma yaptıklarında bu ürünün ülkemizde satılıp satılmadığını veya ülkemizde üretilen bir kozmetik ürünün taklit olup olmadığını öğrenebilirler. Lütfen ama lütfen satın almadan önce küçük bir araştırma yapılsın. Çünkü bir kozmetik ürünü alırken bir anda sağlığımızdan olmayalım.

INC Kozmetik hakkında
İNC Kozmetik profesyonel ve perakende güzellik sektörünü bir çatıda birleştirmeyi hedefleyen Erkan İncesu tarafından İstanbul’da kurulmuştur. Profesyonel saç bakım ürünlerini herkes için ulaşılabilir kılma amacı ile toptan ve perakende satış yapılan ilk mağazasını açmış ve çok kısa bir süre içinde ikinci mağazasını açarak kozmetik sektöründeki faaliyetlerini büyütmüştür.
E-ticaret sitesi inckozmetik.com sayesinde Türkiye’nin her yerine ulaşmaktadır. Kurulduğu günden beri kadınların güzelleşmesine hizmet etmekte ve en kaliteli ürünleri ulaşılabilir fiyatlara satmaktadır. Mağazalarımızda profesyonel saç bakımı, makyaj, cilt ve vücut bakımı, ağız ve diş bakımı, bebek
bakımı, ithal ve yerli parfümler, sağlık ve hijyen ürünlerinin yanı sıra eşya kategorisinden bazı acil ihtiyaç duyulabilecek ürünlerin satışı da yapılmaktadır.
Türkiye’de hem profesyonel hem de perakende kozmetikte en kaliteli, en güncel, en çok aranan ürünleri en uygun fiyatlarla müşterileri ile buluşturmayı hedeflemektedir.
Mağaza ve E-Ticaret sayfasında en iyi müşteri deneyimini sağlamak için durmadan çalışmaktadır. Mağazalarda yer alan tüm ürünler üreticilerden ya da markaların ana distribütörlerinden temin edilmekte ve orijinallik konusundaki tüm soruları ortadan kaldırmaktadır. Temel amacı; müşterilerine uygun fiyatlı ve kaliteli bir alışveriş deneyimi sunmaktır.
Mağaza çalışanlarımızın büyük çoğunluğunun kadın olması sebebi ile Türkiye’de ki kadın istihdamının artırılmasını önemseyen ve kadınlara istihdam sağlayarak sektörde öne çıkmaktadır.
https://www.youtube.com/watch?v=a40Os6OMtYA

UİKAD “Bana İşini Anlat” programının bu haftaki konuğu INC kozmetik Erkan İncesu oldu

10 views
REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER VIDEOLAR
MUTLULUĞA İLK ADIMMUTLULUĞA İLK ADIM
POPÜLER VIDEOLAR
GÖKNUR Bİ DAHA DİYORGÖKNUR Bİ DAHA DİYOR
POPÜLER VIDEOLAR
GÖRKEMLİ DEFİLEGÖRKEMLİ DEFİLE
POPÜLER VIDEOLAR
Müthiş ikiliMüthiş ikili
POPÜLER VIDEOLAR
EFSANE GERI DÖNDÜEFSANE GERI DÖNDÜ
POPÜLER VIDEOLAR
NUR KARACA ROPÖRTAJINUR KARACA ROPÖRTAJI
POPÜLER VIDEOLAR
Yaz konserleri başladıYaz konserleri başladı
POPÜLER VIDEOLAR
TEŞEKKÜRLERTEŞEKKÜRLER
POPÜLER VIDEOLAR
SAĞLIK KAHRAMANLARISAĞLIK KAHRAMANLARI
POPÜLER VIDEOLAR
PASTACI KIZIMIZPASTACI KIZIMIZ
POPÜLER VIDEOLAR
ANMAANMA
POPÜLER VIDEOLAR
ÇARŞAMBA’DAKİ CEVHERÇARŞAMBA’DAKİ CEVHER
POPÜLER VIDEOLAR
KÖŞDEREKÖŞDERE
POPÜLER VIDEOLAR
GENÇ DİNAMİK MUHTARGENÇ DİNAMİK MUHTAR
POPÜLER VIDEOLAR
NURSEL SEZGİNNURSEL SEZGİN
POPÜLER VIDEOLAR
BÜYÜK BEDEN ŞAHIBÜYÜK BEDEN ŞAHI
POPÜLER VIDEOLAR
Erdal Bakır kimdir?Erdal Bakır kimdir?
POPÜLER VIDEOLAR
Duqqan’da 3ü 1 AradaDuqqan’da 3ü 1 Arada
POPÜLER VIDEOLAR
ÖZGÜR KIZLARÖZGÜR KIZLAR
POPÜLER VIDEOLAR
HANÇER USTA’NIN YERİHANÇER USTA’NIN YERİ
POPÜLER VIDEOLAR
CENNET ÜLKEMCENNET ÜLKEM
POPÜLER VIDEOLAR
GLOBAL KALİTE ZİRVESİGLOBAL KALİTE ZİRVESİ
POPÜLER VIDEOLAR
MUTLULUĞA EVET DEDİLERMUTLULUĞA EVET DEDİLER
POPÜLER VIDEOLAR
KOCA ÇINARKOCA ÇINAR
POPÜLER VIDEOLAR
TEŞEKKÜRLERTEŞEKKÜRLER
POPÜLER VIDEOLAR
EFSANELER YETİŞİYOREFSANELER YETİŞİYOR
POPÜLER VIDEOLAR
EFSANE EKİPEFSANE EKİP
POPÜLER VIDEOLAR
USTALARIN USTASIUSTALARIN USTASI
POPÜLER VIDEOLAR
MUTLULUKTAN BİR KAREMUTLULUKTAN BİR KARE
POPÜLER VIDEOLAR
SİNAN ERGÜVENSİNAN ERGÜVEN
POPÜLER VIDEOLAR
DONDURMA TADINDA GALADONDURMA TADINDA GALA
POPÜLER VIDEOLAR
MUTLULUKLAR GÖNEN’DEMUTLULUKLAR GÖNEN’DE
POPÜLER VIDEOLAR
GURURUMUZGURURUMUZ
POPÜLER VIDEOLAR
Kapı gibi anlaşmaKapı gibi anlaşma
POPÜLER VIDEOLAR
BANDIRMA MANAVBANDIRMA MANAV

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu