REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
SON DAKİKA

Kokos Sosyete

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 Ülkenin tekstil şehri  unvanını taşıyan Bursa 6. kez Bursa Moda Günlerini 12-13 Ekim 2023  tarihlerinde görkemli defileler ve muhteşem tasarım yarışması ile gerçekleştirdi.

Osmangazi Belediye sınırları içinde bulunan ve Osmangazi Belediye Başkanı  Mustafa Dündar öncülüğünde inşası gerçekleştirilen şehrin en önemli tarihi yapıtlarından Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi tarihten bugüne gelen kendine has etkin doku ve desenleriyle Osmanlı döneminin giysilere yansıyan renk ve dokuları ile birlikte Türk doku ve renklerini de içine alarak sanatın güvenilirliğini günümüze taşıyarak Bursa Fashion Week 6 etkinlikleri için  kapılarını açtı.

Her yıl sahne direktörlüğünü üstlenen ülkenin en prestijli ve ünlü koreografı Asil Çağıl tecrübeleri ile BFW de Türkiye güzellerinden Yağmur Ayaz’ın sunuculuğunu üstlendiği defilelerde Best Modeller Seviye İkbal Tulgar, Derya Ekşioğlu, Melike Yalnız, Türkan Geyik, Sena Küçük, Tuğçe Tekin, Elif Tokgöz, Fame Model Of Türkiye 2023 1.si Melissa Aslan, Top Model Of Türkiye 2023 1.si Beste Tuğçe Viran, Ukrayna Best Modeli Yanita Shmidt, Leena Shindondola, Deniz Eser, Deniz Atilla, Sude Gül, Ceylan  İsmayilova gibi taçlı  güzeller podyuma çıktı.

Tarihi müzenin ambiyansında gerçekleşen o moda gösterilerinde yer alacak firmaların başında Emelya ‘’Şehr-i Sultan’’ dönem defilesi için özel seçilen renk ve el yapımı doku ve nakışlar ile gerçekleştirilen koleksiyon, başarılı moda tasarımcısı Yaşariye Doğan yorumu ile moda severler ile buluştu. Panorama 1326 Fetih Müzesi için Özel hazırlanan  EMELYA  ŞEHR-İ-SULTAN  Konsept Defilesi Tarihi günümüz dokuları ile buluşturdu, Defile tarihi mekanı ile buluşarak izleyenlerden büyük ilgi gördü.

Bu yıl yepyeni tasarımlarıyla La Mare Collection – Deniz Yılmazer koleksiyonu BFW de izleyicileri tarafından ayakta alkışlandı.

Bulgaristan’ın üçüncü  kez katılımı ile Banderol markası  ile Modaseverler ile buluştu

Altıncısı gerçekleşen olan Bursa Fashion Week  moda tasarım yarışması  çıkmış olduğu bu yolculukta her biri birbirinden değerli olan iş dünyasının etkin isimleri  ile tasarımcıların buluşması ile türk markalarının  yükselişi için umut oluyor. ‘’Doğal Dokumanın Tasarım ile Buluşması’’ temalı tasarım yarışmasına alınan yerli ve yabancı 165 başvurunun ön elemeleri The Green Park Pendik Otelinde Atilla Üstündağ desteği ile etkin jüri komitesi çalışması neticesinde değerlendirilerek,12 Ekim 2023 Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi final defilesinde ödüller İçin yarışan yarışmacılar arasında dereceler şu şekilde sıralandı.

“Doğal Dokuma’nın Tasarım ile Buluşması “Tasarım yarışması Birincilik Ödülü:Mine Bincil- Uludağ Üniversitesi ,Birincilik Ödül Sponsoru, İş. Kadını Sn .Evren Erdoğan-Harmony Lake

“Doğal Dokuma’nın Tasarım ile Buluşması “Tasarım yarışması İkincilik  Ödülü Seren Uğur,Giresun Üniversitesi Fevzi Kıraç Uygulamalı Bilimler Fakültesi ,İkincilik Ödül SponsoruSn.Mustafa Barutcuoğlu ‐Barmak Barutcuoğlu

“Doğal Dokuma’nın Tasarım ile Buluşması “Tasarım yarışması Üçüncülük Ödülü Negar Heidari-İran

Erzurum Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakultesi ,Üçüncülük Ödül Sponsoru,Sn.Sami Bilge-Elyaf Texstil

Jüri Komite Başkanlığını üstlenen uluslararası moda dizayneri ve bir dönem Zeki Müren sahne kostümlerine imza atan duayen moda tasarımcısı Muzaffer Çaha başkanlığında yürütülmektedir. Jüri komite üyeleri her biri kendi branşlarında başarılı isimlerden oluşmaktadır. Komite üyeleri:Turgay Kıran (Spor ve İş adamı),Yaşariye Doğan (Emelya Konfeksiyon Tekstil Ltd.Şti kurucu başkanı moda tasarımcısı), Sami Bilge (Elyaf Tekstil Kurucu Başkanı), Mustafa Barutçuoğlu (Barmak Makina AŞ.),.Evren Erdoğan (Turizm-Yatırım İş kadını) ,Eda Erdoğan (Nobelda Kurucu Başkanı-ressam), Merve Yılmazer (mimar),Hakan Kızılırmak (Medoks Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı), Banu Özdağ (Baem İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı). Mehmet Güngör (Kolisan AŞ.Yönetim Kurulu Başkanı-iş adamı), .Dr.Ögr.Üyesi Pınar Çınar (Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Tasarım Bölümü Başkanı), Doç.Dr.Erkan Kaya (Ftr uzmanı) ve misafir jüri Burcu Büyükburç (Rönesans Grup-Halkla İlişkiler Müdürü)

Tasarım yarışması ödül sponsorlukları sektörün önde gelen iş insanları tarafından karşılanacaktır. İş kadını Evren Erdoğan birincilik ödülünü, Barmak-Barutçuoğlu  Mustafa Barutçuoğlu ikincilik ödülünü ve Elyaf Tekstil Sami Bilge üçüncülük ödülünü final defilesi sonrası ve ödül töreni ile 12 Ekim 2023 de sahiplerine takdim ettiler.

Tekstil şehri Bursa yerli ve yabancı firmaların defileleri ile renklendi. Üçüncü kez Bursa Fashion Week te ülkelerini temsil eden Bulgaristan bu yıl Banderol markası ile podyumda boy gösterdi. Kazakistan Fashion Week ile işbirliği içinde bulunan ev sahibi Bursa Fashion Week, özel koleksiyonu ile katılan Adila Botabayiva-Yang Laın’ın  yanı sıra Ebru Kırcalı Brıde Store ve Bursa Fashion Week tasarım yarışmalarından derece alan ve kendi markalarını oluşturan tasarımcılar (Aslı Mecit, Kaan Biricik, Tuğçe Tuğutlu, Zeynep Duman, Dilara Karaağaç, Aylin Ayakdaş, Lahçen Beuchabani) 2024 ilkbahar yaz koleksiyonu ile moda severlerle buluştu.

BFW 6 modellerin saç ve makyaj görsel direktörlüğü uluslararası make up artist ve eğitmen Livza Uyar Benli tarafından gerçekleşti.Uluslararası moda merkezi olma yolunda emin adımlarla yükselen BFW sektörün güçlü isimleri olan ; Osmangazi Belediyesi, Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi, Emelya Konfeksiyon Ltd Şti, Elyaf Tekstil AŞ, Barmak Makina AŞ,,The Green Park Otel İstanbul, Livza Uyar Benli, gibi sponsor ve kuruluşlar tarafından desteklenerek Bursa Fashion Week ile güçlü bir çatı oluşturmaktadır.

BURSA FASHİON WEEK 6  MUHTEŞEM DEFİLELER VE TASARIM YARIŞMASIYLA GÖZ KAMAŞTIRDI.

12 views
REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER VIDEOLAR
KÜLTÜR ELÇİLERİMİZKÜLTÜR ELÇİLERİMİZ
POPÜLER VIDEOLAR
ACI KAYBIMIZACI KAYBIMIZ
POPÜLER VIDEOLAR
MUTLULUĞA İLK ADIMMUTLULUĞA İLK ADIM
POPÜLER VIDEOLAR
GÖKNUR Bİ DAHA DİYORGÖKNUR Bİ DAHA DİYOR
POPÜLER VIDEOLAR
GÖRKEMLİ DEFİLEGÖRKEMLİ DEFİLE
POPÜLER VIDEOLAR
Müthiş ikiliMüthiş ikili
POPÜLER VIDEOLAR
EFSANE GERI DÖNDÜEFSANE GERI DÖNDÜ
POPÜLER VIDEOLAR
NUR KARACA ROPÖRTAJINUR KARACA ROPÖRTAJI
POPÜLER VIDEOLAR
Yaz konserleri başladıYaz konserleri başladı
POPÜLER VIDEOLAR
TEŞEKKÜRLERTEŞEKKÜRLER
POPÜLER VIDEOLAR
SAĞLIK KAHRAMANLARISAĞLIK KAHRAMANLARI
POPÜLER VIDEOLAR
PASTACI KIZIMIZPASTACI KIZIMIZ
POPÜLER VIDEOLAR
ANMAANMA
POPÜLER VIDEOLAR
ÇARŞAMBA’DAKİ CEVHERÇARŞAMBA’DAKİ CEVHER
POPÜLER VIDEOLAR
KÖŞDEREKÖŞDERE
POPÜLER VIDEOLAR
GENÇ DİNAMİK MUHTARGENÇ DİNAMİK MUHTAR
POPÜLER VIDEOLAR
NURSEL SEZGİNNURSEL SEZGİN
POPÜLER VIDEOLAR
BÜYÜK BEDEN ŞAHIBÜYÜK BEDEN ŞAHI
POPÜLER VIDEOLAR
Erdal Bakır kimdir?Erdal Bakır kimdir?
POPÜLER VIDEOLAR
Duqqan’da 3ü 1 AradaDuqqan’da 3ü 1 Arada
POPÜLER VIDEOLAR
ÖZGÜR KIZLARÖZGÜR KIZLAR
POPÜLER VIDEOLAR
HANÇER USTA’NIN YERİHANÇER USTA’NIN YERİ
POPÜLER VIDEOLAR
CENNET ÜLKEMCENNET ÜLKEM
POPÜLER VIDEOLAR
GLOBAL KALİTE ZİRVESİGLOBAL KALİTE ZİRVESİ
POPÜLER VIDEOLAR
MUTLULUĞA EVET DEDİLERMUTLULUĞA EVET DEDİLER
POPÜLER VIDEOLAR
KOCA ÇINARKOCA ÇINAR
POPÜLER VIDEOLAR
TEŞEKKÜRLERTEŞEKKÜRLER
POPÜLER VIDEOLAR
EFSANELER YETİŞİYOREFSANELER YETİŞİYOR
POPÜLER VIDEOLAR
EFSANE EKİPEFSANE EKİP
POPÜLER VIDEOLAR
USTALARIN USTASIUSTALARIN USTASI
POPÜLER VIDEOLAR
MUTLULUKTAN BİR KAREMUTLULUKTAN BİR KARE
POPÜLER VIDEOLAR
SİNAN ERGÜVENSİNAN ERGÜVEN
POPÜLER VIDEOLAR
DONDURMA TADINDA GALADONDURMA TADINDA GALA
POPÜLER VIDEOLAR
MUTLULUKLAR GÖNEN’DEMUTLULUKLAR GÖNEN’DE
POPÜLER VIDEOLAR
GURURUMUZGURURUMUZ
POPÜLER VIDEOLAR
Kapı gibi anlaşmaKapı gibi anlaşma
POPÜLER VIDEOLAR
BANDIRMA MANAVBANDIRMA MANAV

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu